جلد 26 - مجموعه مقالات پذیرفته و ارائه شده در بیست و ششمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران                   ICOP & ICPET _ INPC سال26 صفحات 609-612 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشگاه شهید بهشتی
چکیده:   (716 مشاهده)
غلاف نامرئی‎ساز با کاهش میزان پراکندگی موج در برخورد با شی و حفظ فاز موج فرودی پس از عبور از مکان شی، موجب می‎شود تا شی مورد نظر توسط ناظرین بیرونی قابل مشاهده نباشد. با تفکیک بازدهی پراکندگی کل به بازدهی‌ پراکندگیهای جلوسو و عقبسو در یک غلاف نامرئیساز بر پایه اپتیک تبدیلی که توسط روش FDTD شبیهسازی میشود به بررسی تاثیر تغییرات فرکانس، ضخامت غلاف و ضریب میرایی بر روی این بازدهها میپردازیم. نتایج نشان میدهد که بازدهیهای پراکندگی جلوسو و عقبسو نسبت به این تغییرات با بازدهی پراکندگی کل غلاف که معمولا در مقالات مورد مطالعه قرار میگیرند متفاوت است. برای مثال با افزایش ضریب میرایی با آنکه بازدهی پراکندگی رو به جلو بسیار کاهش مییابد ولی تاثیر اندکی روی بازدهی رو به عقب دارد. همچنین بیشینه بازدهی کل غلاف لزوما با بیشینه بازدهیهای جلوسو و عقبسو در یک فرکانس اتفاق نمیافتد. از طرف دیگر بازدهی جلوسو با افزایش ضخامت رفتاری نوسانی پیدا میکند.
متن کامل [PDF 433 kb]   (48 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصی

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.